| Mapa witryny | Forum | Kontakt

''Porozmawiajmy o Radomiu - Podsumowanie I roku kadencji'' debata w ramach akcji Masz głos - Masz wybór

Poniedziałek, 21 stycznia 2008, Aula WSH (Traugutta 61)

Co udało się zrobić, a czego nie? Co było sukcesem, a co porażką I roku kadencji władz Radomia i Prezydenta:
- Strefa Płatnego Parkowania?
- Lotnisko?
- Promocja miasta?
- Środki europejskie?
- Remonty dróg?

O tym i o innych ważnych dla Radomia i jego mieszkańców sprawach będzie można podyskutować w trakcie debaty ''Porozmawiajmy o Radomiu - Podsumowanie I roku kadencji'' organizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji ''Masz głos, masz wybór'' w poniedziałek, 21 stycznia w Auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61. Początek o godzinie 17.

21 maja również w Auli Wyższej Szkoły Handlowej odbyła się pierwsza publiczna debata z cyklu ''Masz głos, masz wybór''. Celem tamtej debaty była publiczna dyskusja o najważniejszych problemach Radomia i propozycjach ich rozwiązania przez nowo wybranego Prezydenta Radomia. Przedmiotem dyskusji były publiczne deklaracje składane przez Prezydenta Radomia, Andrzeja Kosztowniaka w trakcie kampanii wyborczej oraz przy okazji różnych publicznych wystąpień, debat i wywiadów.
Spośród siedmiu priorytetów na lata 2006-2010, deklarowanych przez Prezydenta w swoim programie wyborczym, uczestnicy debaty wybrali pięć najważniejszych, uszeregowanych w kolejności największej liczby głosów uzyskanych w  przeprowadzonej w trakcie debaty ankiecie.

Dodatkowo, spośród licznych publicznych deklaracji i wystąpień Prezydenta wybrano 5 postulatów do zrealizowania w trakcie pierwszego roku kadencji.

Właśnie te deklaracje będą stanowiły punkt wyjścia do dyskusji na poniedziałkowej debacie: podsumujemy, które z deklarowanych postulatów udało się zrealizować, a których nie.
Oprócz tego chcielibyśmy porozmawiać o tym, co zdaniem mieszkańców Radomia było ważne w pierwszym roku kadencji, co się udało, a co nie do końca. Jakie priorytety widzą przed naszym miastem i jego władzami w kolejnym, drugim roku kadencji?

Chcemy, aby jak poprzednio, każdy z obecnych na sali miał możliwość zabrania głosu.
Warto podkreślić, że postulat większej liczby debat, możliwości kontaktu z prezydentem i radnymi oraz szerszego zakresu konsultacji społecznych najważniejszych spraw miasta podnoszony był bardzo często w trakcie debaty.

W załączeniu lista deklarowanych działań na okres całej kadencji 2006-2010 oraz na pierwszy rok kadencji, będące podsumowaniem poprzedniej debaty.<< powrót

Strona główna |
Kocham Radom | Kochają Radom | Aktualności | Radom i region | Kochamy Radom | Kontakt|